Riešenie vaginálnej atrofie a bolestí

Rejuvenizácia je omladenie. Zvyčajne sa spája s omladením tváre, no existuje aj v oblasti intímnych partií. Výrazne pomáha ženám s uvoľnenými pošvovými stenami či suchosťou pošvy. Inovatívne rieši vaginálnu atrofiu. Zmení biologické hodiny vaginálneho tkaniva o vyše 10 rokov.

Kedy je vhodné podstúpiť rejuvenizáciu

Rejuvenizáciu podstupujú ženy v každom veku. Najmä však v perimenopauze a menopauze. V tomto období v ich organizme ubúda hormón estrogén. To má za následok vysychanie pošvovej sliznice, kolagénu, nedostatočné prekrvenie podslizničného väziva.

Sliznica sa stáva fragilnou, suchou, ochabnutou, krehkou ako papier. Žena trpí pocitom diskomfortu, bolesťami v pošve, čo jej znemožňuje mať pohlavný styk. Objavujú sa aj opakované zápaly. Pre tieto problémy je nešťastná, zväčša zasahujú aj do intímneho vzťahu s partnerom.

Rovnako vhodná je aj pre ženy po pôrode s bolesťami v oblasti jazvy po ruptúre či nástrihu hrádze.

Zákrok je vhodný aj pre onkologické pacientky po rádioterapii s lokálnymi ťažkosťami.

Prípravok Desirial a kyselina hyaluronová

Riešením vyššie uvedením ťažkostí je Desirial, injekčná forma kyseliny hyalurónovej aplikovateľná do vonkajších vrstiev vaginálnej sliznice, kde umožňuje zmäkčenie a hlbokú hydratáciu tkaniva.

Kyselina hyalurónová je molekula, ktorá sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele. Má schopnosť viazať až 1000 krát viac vody, ako je jeho vlastná hmotnosť, a tak udržuje tkanivo hydratované, hladké a elastické. Injekciou sa kyselina hyalurónová vstrekuje pod sliznicu a nie na jej povrch. To umožňuje kyseline hyalurónovej zvýšiť hrúbku sliznice, ktorá sa obnoví vďaka epiteliálnym bunkám v najhlbších vrstvách membrány. Výsledkom je spevnenie pošvovej sliznice.

Ako prebieha zákrok a dĺžka efektu

Zákrok priebieha ambulantne. Po aplikácii lokálneho anestetika sa plytkými vpichmi aplikuje 1ml kyseliny hyalurónovej niekoľkými vpichmi do sliznice zadného pošvového vchodu, hrádze a v mieste ich vzájomného prechodu, prípadne do miesta výraznej bolestivosti a diskomfortu (epiziotómia).

Efekt liečby pretrváva 6 až 12 mesiacov.

Po zákroku je potrebné sa 10 dní vyhýbať kúpaniu v bazéne, vo vani či vírivke, cvičeniu v posilňovni, jazdeniu na bicykli či koni. Absencia pohlavného styku sa odporúča na 5 dní.

Kedy nie je možné aplikovať liečbu

Kontraindikácie:

  • precitlivelosť na uvedenú látku,
  • kojenie,
  • tehotenstvo,
  • aktívne prebiehajúca infekcia (vírusová, bakteriálna).

Nežiaduce účinky: dočasný opuch, hematóm.

Prípravok Desirial (1ml)

Uvádzacia cena

150
  • Vrátane aplikácie v našej ambulancii